Konferencja 2015

Dnia 21 maja 2015 roku w Instytucie Transportu Samochodowego w Warszawie odbyła się konferencja podsumowująca wyniki projektu pn. „Kompleksowy system wsparcia mobilności osób niepełnosprawnych ruchowo w oparciu o Auto Mobility Center (AMC-2)”.
Wśród prelegentów nie zabrakło naszych przedstawicieli Beaty Stasiak i Piotra Kosmowskiego.  Nasze wystąpienia znalazły się w bloku tematycznym:
Postulaty i potrzeby środowiska niepełnosprawnych kierowców. Niebawem również ukażą się materiały dydaktyczne: "Niepełnosprawny kandydat na kierowcę kategorii B", realizowane w ramach programu AMC-2. Publikacja ma wspierać zarówno kandydatów na kierowców, jak i ośrodki szkoleniowe. Spośród kilku rozdziałów, dwa napisane zostały przez przedstawicieli Stowarzyszenia "POL.ON". Z niecierpliwością czekamy na ich wydanie, bowiem znajdą się tam niezwykle ważne tematy.
W trakcie konferencji padło wiele ważnych obietnic, które mamy nadzieję od września 2015 roku zaczną być realizowane. Niezwykle ważnym przedsięwzięciem stanie się otwarcie punktu konsultacyjnego, który będzie realizował konkretne wsparcie merytoryczne dla kierowców niepełnosprawnych, bowiem wiele osób potrzebuje różnych informacji, od tego jak zacząć drogę do aktywności, po szukanie możliwości finansowych. Nasze Stowarzyszenie widzi wielki potencjał miejsca, ludzi i dobrego czasu. Jesteśmy młodą organizacją, ale z wielkim sercem i potencjałem chcemy pracować dla naszego środowiska. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz